Zarejestruj się
Moje konto logowanie
Wyszukiwanie zaawansowane
Polski English 
 
Teczki
 
 
Rzepy
 

ZASADY REALIZACJI
ZAMÓWIEŃ  

DZIAŁ INFORMACJI
Jeśli masz pytania prosimy o 
kontakt z Biurem Obsługi Klienta
w godzinach 8.00 - 16.00

tel. fax: +48 75 767-42-71

Tematyczna Tablica Ogłoszeń 

główny kanał informacyjny  
 

***
Zapisz się na newsletter
[ Dodaj ] [ Usuń ]
   
Zasady Gwarancji 
   
 

 

Informujemy że zgodnie z Ustawą sklep halzbi.com ma obowiązek dostarczyć towar bez wad i udzielić na niego gwarancji.

9. Gwarancja

a. Wszelkie towary dostępne w Sklepie halzbi.com są fabrycznie nowe i są objęte gwarancją producenta.

b. Gwarancją nie są objęte wady wynikające z nieprawidłowego korzystania z rzeczy.

c. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

 

Przed złożeniem reklamacji należy się skontaktować ze sklepem telefonicznie 505067075 lub 757674271 . Reklamację należy składać poprzez wysłanie odpowiedniego oświadczenia, w formie pisemnego zgłoszenia wysłanego na adres właściciela sklepu. 


                         Zakład Kaletniczy Halzbi Zbigniew Gwardecki           

ul. Słowackiego 3/2

58-580 Szklarska Poręba

 

Oświadczenie powinno zawierać opis wady oraz oczekiwania klienta ( naprawa, wymiana na nowy wolny od wad lub zwrot pieniądzy ) . Wysłanie oświadczenia oraz towaru który nie spełnia kryteriów nie jest równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji. Wadliwy towar powinien być zwrócony zwykłą przesyłką pocztową ekonomiczną aby nie mnożyć kosztów - zwracamy tylko za przesyłkę ekonomiczną, ( Reklamacje będą uwzględniane tylko w uzasadnionych przypadkach. Koszty nieuzasadnionych reklamacji ponosi strona reklamująca. Nie wyrażamy zgody na przesyłanie zwrotów za pomocą przesyłek pobraniowych ( takie przesyłki nie będą odbierane a koszty nie będą zwracane ).

Halzbi nie wyraża zgody na inną formę złożenia reklamacji niż opisana powyżej.

 

WZÓR FORMULARZA REKLAMACJI - DO DRUKU

 

Pouczenie

Halzbi udziela gwarancji za ewentualne wady rzeczy na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego o rękojmi. Znika więc pojęcie "niezgodności towaru z umową".   

Z nowych przepisów (wchodzących w życie 25 grudnia 2014 ) wynika, że jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady. Jeżeli kupującym jest konsument, może zamiast zaproponowanego przez sprzedawcę usunięcia wady żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy z wadą pozostaje do wartości rzeczy bez wady. Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna.

Jeżeli kupujący będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy z wadą lub usunięcia tej wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione.

 
  

 |  Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  Bestseller  |  O firmie  |  Regulamin  |   |  Drukarnia  | 
Oprogramowanie sklepu internetowego - Firma Sote
Pomysł, wzornictwo, projekt, grafika, logistyka, konfiguracja i wykonanie - Firma Halzbi. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sklepy internetowe